Czy to jest molestowanie psychiczne?

Od 18 lat jestem mężatką. Niestety tak się złożyło, że mieszkam razem z teściowa. I tu jest właśnie mój problem. Ta kobieta nienawidzi mnie od pierwszych dni, kiedy pojawiłam się w tym domu. Jestem wyzywana od kur*w, brudasów, legatów i tym podobnych. Nawet przy moich dzieciach mówi o mnie kur*a. To tak w wielkim skrócie. Co powinnam lub co mogę w tej sytuacji zrobić, ponieważ mam już dość takiego ciągłego poniżania? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Zachowanie, które opisuje Pani może świadczyć o molestowaniu psychicznym. Poniewieranie drugiej osoby, obrażanie jej, wyzywanie ma swój cel, a na pewno nie jest nim wsparcie Pani.
Proszę porozmawiać z mężem na temat całej sytuacji i poprosić o wsparcie i pomoc. Jeżeli możecie Państwo wyprowadzić się od teściowej to myślę, że czas najwyższy zacząć żyć na własny rachunek, bez nadzoru teściowej.
Proszę również porozmawiać z teściową, że nie życzy sobie Pani podobnych uwag na swój temat, ponieważ w przeciwnym razie będzie Pani zmuszona do podjęcia właściwych kroków.
Proponowałabym, aby skonsultowała się Pani z prawnikiem, myślę,  że on udzieli Pani informacji na temat ewentualnych rozwiązań tej sytuacji.
Pozdrawiam

Witam,

przemoc psychiczną można zgłosić na policji, wymagana jest procedura niebieskiej karty, można otrzymać wsparcie psychologiczne.

Pozdrawiam serdecznie