Czy to jest nerwica żołądka?

Czy to jest nerwica żołądka? 3 dni temu miałam stresujący prawie cały dzień, ale najbardziej wieczór. Wszystko było dobrze gdy w niedzielę rano wstałam z bólem żołądka. Wieczorem denerwowałam się również. Zaczął mi boleć żołądek i niestety boli dalej. Tylko że w ciągu dnia nie czuję tego dyskomfortu. Nasila się on wieczorem i w nocy. Zaczynam się sama trząść z nerwów chociaż wydaje mi się że jestem spokojna. Pilam melise pomogła ale tylko na kilka godzin. Jak się z tego wyleczyć? Dziękuję

Witam Panią. Napiszę coś co być może Panią zaskoczy i zadziwi. Ma Pani bardzo mądry organizm. Proszę zwrócić uwagę na pewną prawidłowość. Był taki dzień, w którym przeżywała Pani dużo stresu a zwłaszcza wieczór. Po tym dniu pojawiają się bóle brzucha, zwłaszcza wieczorami i nocą. Pani ciało pamięta kiedy było najwięcej stresu i o tej porze daje Pani sygnały. Proszę nie stawiać sobie samodzielnie diagnozy (typu nerwica żołądka). Z pewnością jesteśmy jednością i to co dzieje się w jednej sferze wywołuje rezonans w drugiej. Proszę zgłosić się do kontaktu bezpośredniego z psychologiem, żeby opracować dla siebie sposoby radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Przede wszystkim proszę się nie niepokoić, ponieważ tego typu objawy są zupełnie normalne. Proszę zauważyć, że większość silnych emocji, które odczuwamy, czujemy również w naszym ciele. W okolicach żołądka lubią się lokalizować takie emocje jak ekscytacja, ale również takie jak niepokój. Długotrwałe odczuwanie silnej emocji może współwystępować z opisanymi przez Panią dolegliwościami. Jednak na podstawie Pani opisu nie można wykluczać innych przyczyn bólu brzucha. Dlatego proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu a następnie z psychologiem/psychoterapeutą, gdzie nauczy się Pani jak radzić sobie ze stresem oraz lepiej pozna własne emocje.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

Witam, w pierwszej kolejności należy wykluczyć dolegliwości medyczne, a więc wykonać niezbędne badania. Jednak Pani sama przypuszcza, że jej dolegliwości mają bardziej charakter psychologiczny, niż medyczny. Jeżeli tak jest, że to przeżywane emocje powodują u Pani opisany ból żołądka to warto zastanowić się - co takiego się wydarzyło w ciągu dnia i jakie towarzyszyły mi emocje ? Czy tak jest codziennie, czy po określonych wydarzeniach? Niech się Pani przyjrzy swoim uczuciom i zależnościom pomiędzy tym co Pani przeżywa a bólem brzucha. Psycholog na pewno pomoże Pani zrozumieć, świadome i nieświadome przyczyny takiego sposobu przeżywania. M. Janusek