Czy to jest normalne, że bolą mnie nogi po operacji żylaków?

Witam, od pięciu tygodni jestem po operacji żylaków, tzw. stripping żylny + flebektomia. Noszę też pończochy uciskowe. Wszystko prawie jest ok z wyjątkiem, że w okolicy kolana, a dokładnie trochę poniżej i trochę w kierunku środka, mam takie lekkie bóle przy zginaniu, przy dotyku. Boli mnie tylko taki mały odcinek ok. 5-6 cm. Byłam ostatnio na kontroli, lekarz tylko popatrzył i powiedział, że wszystko jest ok i żebym przyszła za dwa miesiące. Piszę do Państwa, bo martwi mnie to trochę, wydaje mi się, że po takim czasie powinno być już dobrze, a nie jest. Z poważaniem

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

W ocenie takich dolegliwości zawsze jest podstawą osobiste badanie palpacyjne chorego, które pozwala na ocenę stanu.

Ze swojej strony mogę wspomnieć o istnieniu powikłania, które polega na tym, iż po operacji występuje drętwienie lub palący ból nogi w ograniczonym odcinku. Takie dolegliwości są związane z uszkodzeniem nerwów biegnących w pobliżu żylaków i zwykle po kilku tygodniach ustępują samoistnie bez potrzeby interwencji.

Serdecznie pozdrawiam!