Czy to jest normalne, że nie mam okresu podczas przerwy między braniem tabletek?

W poprzednim miesiącu byłam u lekarza ginekologa, po to aby uregulować miesiączki. Zostałam zbadana i dostałam tabletki antykoncepcyjne C*****. 3 dni temu skończyłam pierwszy listek i teraz jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Jednak nie dostałam okresu. Mam objawy miesiączki (bolące piersi) od tygodnia, ale okresu nie dostałam. Od ostatniego stosunku minęło trochę czasu (7.05.2011) także lekarz chyba zauważyłby jeśli byłabym w ciąży. Czy po tej 7mio dniowej przerwie mam zacząć następny listek tabletek? Czy to normalne, że nie mam okresu? A może jestem w ciąży? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W obecnej sytuacji nie widzę podstaw do niepokoju. Krwawienie z odstawienia zwykle występuje 2-3 dnia przerwy. Czasami zdarza się jednak, że miesiączka pojawia się 5 dnia a nawet ostatniego dnia przerwy. Z ginekologicznego punktu widzenia istotne jest, że krwawienie w ogóle wystąpiło w przeciągu wyznaczonych 7 dni.

Jeżeli krwawienie nie wystąpi w ogóle (a czasem zdarza się tak bez ustalonej przyczyny), wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Wynik negatywny umożliwia rozpoczęcie nowego opakowania w wyznaczonym terminie. Dopiero, gdy sytuacja powtórzy się za miesiąc wskazana będzie konsultacja ze swoim ginekologiem.

Na koniec, chciałabym Panią poinformować, że nie mam możliwości całkowitego wykluczenia ciąży. W opisanej przez Panią sytuacji jest ona raczej mało prawdopodobna, ale nie niemożliwa.

Pozdrawiam