Czy to jest przerzut od raka niedrobnokomórkowego?

mąż od trzech lat choruje na raka niedrobnokomókowego plasko nabłonkowgo, jest po leczeniu chemioterapią o naświetlaniem, drugi nowotwór w tym samym czasie był na nerce gdzie operacyjnie został wyłuszczony, ale od trzech lat wezły chłonne śródpiersia były powiększone, teraz węzeł chłonny śródpiersia powiększył się o 2 mm. Mąż dostał skierowanie do torakochirurga . co to może oznaczać czy jest jakieś dalsze leczenie, czy to jest przerzut. Panie doktorze bardzo proszę o pilną odpowiedź. Strach!!

Lek. Paweł Szadkowski

Wywiad chorobowy może wskazywać na progresję choroby, ale niezbędna to tego jest konsultacja z lekarzem prowadzącym i torakochirurgiem.