Czy to jest rak, czy też nie? Jak mam podejść do tych wyników?

Kiedy rodziłam dzieci (a mam ich czworo) karmiłam piersią, w tym dwójkę z nich przez ponad 2 lata, jednak od roku '96 r. mam często wykonywane badania piersi: tj mammografię oraz biopsję cienko- i gruboigłowe. Przedstawiam wynik badania histopatologicznego biopsji gruboigłowej. Opis: Epithelioplasia UDH, ductectasiae, fibrosis et metaplasia apocrinalis papillaris mammae. Tela adiposa B1-1 y.90.04-1. Oto wynik badania usg: W piersi lewej na godz. 12 tuż przy otoczce są dwie sąsiadujące zmiany ogniskowe hypocechogeniczne, o częściowo zatartych, pozaciąganych ścianach i z towarzyszącym patologicznym cieniem, wielkości ok. 4 mm - BIRADS 4a - do weryfikacji w biopsji.14 grudnia zeszłego roku byłam operowana; w epikryzie napisano: chorą zakwalifikowano do biopsji otwartej po oznaczeniu zmiany radioizotopowo. Zabieg wykonano w znieczuleniu ogólnym.. Kiedy wyszłam ze szpitala otrzymałam opis badania histopatologicznego. Było tam napisane : fragment tkankowy piersi lewej - fragment 4x3x1,5 cm, na przekroju włóknisto-tłuszczowy, ogniskowo o spoistości wzmożonej zgrubienie w marginesie przyśrodkowym - fragment 1,8x1,3x0,6 cm Y.90.04-9. Dodam, że mam 48 lat.

Witam serdecznie,

Niestety, chyba nie przepisała Pani wszystkich danych z wyniku, bo przesłała Pani jedynie opis makroskopowy, czyli opis co wycięto i co znaleziono, natomiast brakuje rozpoznania histopatologicznego. Trudno więc o prawidłową interpretację wyniku.

Pozdrawiam serdecznie