Czy to jest sperma?

Mam 13 lat i masturbuję się. Gdy już się podniecę zaczął od niedawna mi wypływać (nie tryskać) przeźroczysty płyn. Jest lepki i nie jest gęsty. Czy to jest sperma?
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Płyn o którym Pan pisze to najprawdopodobniej preejakulat, czyli wydzielina gruczołów opuszkowo-cewkowych oraz gruczołów cewkowych wydzielających śluz, wydobywająca się z penisa podczas pobudzenia seksualnego, pełniąca funkcję naturalnego lubrykantu.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl