Czy to jest uchyłek przełyku?

Witam, czy możliwe , że mam uchyłek przełyku mając 32 lata. ?? ogólnie nie mam problemów z przełykaniem , ale gdy przekręcę mocno głowę w lewko i w tym czasie coś przełknę to czuje dyskomfort jakby cos tam siedziało między gardłem a klatką piersiową na samym początku klatki piersiowej (zaraz poniżej krtani są dwa wypustki klatki piersiowej to chodzi mi o prawą część). dodatkowo czuje często cos po prawej stronie gardła ale przełknę i jest ok. Nieźle mnie to wystraszyło. Czy rzeczywiście istnieje

Raczej to mało prawdopodobne, ale żeby to wykluczyć lub potwierdzić należałoby wykonać badanie gastroskopowe. O tym jednak czy należy takie badanie wykonać powinien zadecydować lekarz rodzinny po bezpośrednim badaniu.