Czy to jest zespół suchego oka, czy coś innego?

Witam, mój problem polega na tym, że już od 3 lat boli mnie oko (uczucie kłucia) 2 godziny boli, 20 minut nie i tak non stop. Odwiedziłem wielu okulistów - słyszę tylko suche oko i krople bez konserwantów. Powtarzałem to parę razy, że brałem wszystkie krople jakie są dostępne i nic. Generalnie zaczęło się to od momentu kiedy na powiece (nie wiem jak to nazwać) zrobiła się krwinka (kropka) mam ślad do dziś. Mam wrażenie że pod powieką dostał się jakiś ułamek ubytku z tego, dlaczego tak twierdzę? Ponieważ boli mnie to w momencie kiedy mam zamknięte oko oraz w trakcie mrugnięcia. Byłem nawet u okulisty gdzie badają jaskrę - poszedłem tam ponieważ odczuwam straszne ciśnienie w oczach czasami, wtedy mi oczywiście robią się czerwone oczy, po paru minutach nabierają normalny wygląd białe.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Jak Pan zapewne wie, nie ma innego leczenia suchego oka, jak sztuczne łzy. Jeżeli odczuwa Pan ciało obce pod powieką, proponuję udanie się do lekarza i odwiniecie powieki celem dokładnego jej zbadania od strony wewnętrznej i ewentualne wykluczenie ciała obcego i erozji rogówki (może powstać przy mruganiu).

Może istnieje inna przyczyna Pańskiego bólu oczu nie okulistyczna a neurologiczna, dlatego proponowałabym również konsultację neurologiczną.
A kontrolować się u lekarza prowadzącego okulisty, gdyż najlepiej zna Pańską sytuacje.

Pozdrawiam serdecznie.