Czy to już choroba psychiczna?

Słyszę glosy w mojej głowie, szczególnie kiedy usiłuję zasnąć, czasem dyskutują ze sobą, kłócą się. Czasem jest ich dwóch, a czasem cała masa przekrzykujących się (nie dzieje się to często, raczej miałam taki okres przez parę miesięcy, że nie byłam sobą i działy się takie rzeczy, potem długo spokój, a dziś znowu głos. To nie są moje myśli, to inny glos wypowiadający jakieś zdanie bezsensowne do sytuacji i budzący mnie, kiedy zasypiam. Kilka razy budziłam się w nocy, słysząc w głowie jakby muzykę ustawioną na cały regulator. Nie mogę spać, zasypiam i budzę się po godzinie... Potem całą noc nie mogę spać. Jakiś czas temu miałam okres, który tłumaczyłam sobie, a raczej zaczęłam sobie wkręcać, że mamy w domu duchy... tak się bałam, że nie dość, że nie mogłam spać, to jeszcze budziłam się w nocy zlana potem. Właśnie wtedy zaczęłam słyszeć głosy w głowie. Oprócz tego wrażenie w półśnie, jakbym łatała nad łóżkiem i kręciła się w kółko. Teraz nie czuję się wyobcowana, nie stronię od ludzi, wręcz przeciwnie, ale był długi czas, kiedy byłam baaardzo zamknięta, wręcz mieszkając ze znajomymi nie wychodziłam z pokoju, żeby ich nie spotkać :/ Byłam totalnie odcięta od rzeczywistości... tak naprawdę dzisiaj, kiedy znów słyszałam głos w głowie, zaczęłam szperać w Internecie i wiem, że to objaw schizofrenii, i zapisałam się na wizytę u psychiatry. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Obecność głosów słyszanych w głowie, dyskutujących, komentujących zachowanie jest niepokojącym objawem. Aby rozpoznać schizofrenię nie wystarczy sama obecność halucynacji. Tego typu objawy mogą występować również w innych zaburzeniach psychicznych oraz w niektórych postaciach padaczki. W tej sytuacji wskazana jest jak najszybsza wizyta u specjalisty psychiatry oraz wykonanie dodatkowych badań (CT mózgu, EEG). Proszę być dobrej myśl i- osobista rozmowa z profesjonalistą wyjaśni wątpliwości co do diagnozy i dalszego postępowania. Lekarz zaproponuje Pani odpowiednie leki, które pomogą opanować niepokój i poprawią Pani samopoczucie.

Serdecznie pozdrawiam