Czy to już jest psychoza czy może objawy zwiastunowe?

Choruję na schizofrenię paranoidalną. Miałem od 5 lat dobrane leki: serdolect 12 mg rano i kefrenex 300 mg wieczorem przed snem. Niestety stwierdziłem bez konsultacji w lekarzem, że będę brać 100 mg kefrenexu (podzielonego) o godzinie 14.00, a na noc przed snem 200 mg kefrenexu. Serdolect pozostał bez zmian. I tak brałem od 23.12 do 13.01 tego roku. Tymczasem w ulotce pisze, że kefrenex należy brać w jednej dawce w nocy, albo dzielić. Ale przez moje dawkowanie wróciła psychoza - bez głosów, ale jest stan napięcie i silne lęki co kilka dni uniemożliwające mi połykanie i jedzenie (nudności). Czy to już jest psychoza czy może objawy zwiastunowe? Dlatego od 13 stycznia wróciłem do dawki 300 mg na noc i wycofałem dawkę 100 mg w dzień.... Bardzo przestrzegam tej terapii. To już 5 dzień od powrotu do dawnego dawkowania i dostałem przy obiedzie leki uniemożliwiające mi właściwe leczenie. Ile jeszcze dni potrzebuje mózg do powrotu do stanu dawnego. A może konieczne jest położenie się do szpitala psyhicatrycznego? Paweł

Witam,
jak Pan przekonał się osobiście - nigdy nie należy samodzielnie eksperymentować z lekami zapisanymi przez lekarza. Psychiatra zna swojego pacjenta i dobiera odpowiednio rodzaj leczenia, decyduje o tym, jak długo i w jaki sposób należy przyjmować farmaceutyki. Koniecznie proszę zwrócić się do lekarza prowadzącego, aby zweryfikował i dostosował dawkowanie leków do obecnego stanu pańskiego samopoczucia.

Witam Pana,

wskazana jest konsultacja psychiatryczna, wspólnie z lekarzem ustali Pan prawidłowe leczenie, zalecane jest też wsparcie psychoterapeutyczne.

Pozdrawiam serdecznie