Czy to już krwawienie z odstawienia?

Od 2 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i nie wiem jak to się stało, ale omyłkowo wzięłam dwie tabletki z drugiego rządku Y**** tego samego dnia. Potem zrobiłam dzień przerwy, a następne tabletki brałam już regularnie. Teraz jestem przy trzecim rządku tabletek i dostałam krwawienia, które trwa już 3 dni (krwawienie jest o ok tydzień za wcześnie). Czy to możliwe, że jestem w ciąży? Czy może winą mogę obarczać moją nadżerkę i stres?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku jednorazowego przyjęcia dwóch tabletek z blistra wskazane jest przyjęcie kolejnej tabletki na następny dzień. Zrobienie przerwy w opisywanej sytuacji jest błędem, który może spowodować osłabienie skuteczności preparatu.
Krwawienie z odstawienia występuje zwykle po 2-3 dniach. Jeżeli w Pani przypadku krwawienie wystąpiło istnieje prawdopodobieństwo, że krwawienie spowodowane jest wspomnianą nadżerką.
Dla całkowitej pewności radziłabym wykonać test ciążowy pod koniec opakowania.

Pozdrawiam