Czy to już łysienie?

Jestem studentem, w trakcie sesji, mam 20 lat. Ostatnio wydaje mi się, jakby moje włosy straciły na gęstości. Zaobserwowałem dość mocne ich wypadanie, zwłaszcza podczas mycia głowy. Z drugiej strony nie pojawiły się u mnie jeszcze zakola, dlatego nie jestem pewny, czy to już łysienie, czy nie. Mój tata co prawda ma "łysinę", niemniej jednak zaczął łysieć dopiero w okolicach 30-stki. Niemal boję iść się do fryzjera, żeby po skróceniu fryzury nie zobaczyć przerzedzonej głowy. Pytanie kieruję do fachowców, ponieważ chciałbym wiedzieć, czy powinienem się psychicznie przygotowywać na golenie głowy?

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele- czasem wystarczą błędy dietetyczne, silny stres, zaburzenia hormonalne... Trudno jednoznacznie odnieść się czy w Pana przypadku mamy do czynienia z łysieniem adrogenowym- zachęcam do konsultacji u lekarza dermatologa. Niewątpliwie wywiad (wczesne łysienie u Pana ojca) jest obciążające.

Jeśli mielibyśmy do czynienia z łysieniem adrogenowym to można byłoby włączyć leczenie (miejscowe preparaty i ogólne). Obecnie proponuję kupno w aptekach szamponów wzmacniających, zapobiegających wypadaniu oraz witamin.