Czy to już seksualna obsesja?

Czy to już seksualna obsesja? Dzień dobry. Od dłuższego mam z partnerką problem dotyczący seksualnych upodobań. Jesteśmy parą od roku, dziewczyna (39 lat) jest bardzo zadowolona z naszego pożycia (tak twierdzi), ale ja nie do końca. Czuje niechęć do seksu oralnego i nie pozwala nawet o tym wspomnieć w rozmowie. Kiedy jakoś zachaczamy w rozmowie o ten temat, szybko go ucina stanowczo mówiąc, że nigdy tego nie zrobi. Myślałem, że z czasem jakoś złagodnieje jej opór, ale jest tak stanowcza, że zrezygnowałem z wszelkich prób. Czuję frustrację, bo to była i jest moja ulubiona forma pieszczot. Moje poprzednie partnerki nie miały z tym problemu. Na sugestię żeby wybrać do seksuologa zaregowała złością, i pytaniem o co mi chodzi, skoro jest nam w łóżku cudownie... Nie wiem co robić, bo myślałem że z czasem się pogodzę z tą sytuacją, ale jest coraz gorzej. Seks oralny śni mi się w nocy, myślę o tym codziennie i staje się moją obsesją. Jestem zrezygnowany i nie wiem co robić. Myślałem nawet o prostytutkach, ale nie chcę zdradzać swojej partnerki. Poza tą jedną sferą, nasz związek jest bardzo udany. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

W związku, jak sam Pan wie, życie seksualne jest jednym z ważnych elementów budowania wspólnego świata. Tyle, że ważne jest poznanie wzajemnych oczekiwań, blokad, itp. Jeżeli (a tak można wyczytać z Pana listu) jedyną kwestią sporną w Waszej relacji jest brak seksu oralnego, warto przestać skupiać się na własnych upodobaniach a spróbować dowiedzieć się, skąd ta niechęć partnerki do tego rodzaju pieszczot. Może to mieć związek z wewnętrznymi przekonaniami (np. tego rodzaju seks uprawiają tylko prostytutki), obawami (wszelkiego rodzaju w obrębie jamy ustnej lub genitaliów), uwarunkowaniami biologicznymi (odruch wymiotny na zapach lub smak), itp. Może być wiele przyczyn takiej niechęci partnerki. Trzeba pamiętać, ze w udanym związku liczy się przede wszystkim taka forma zbliżeń, do której żadne z partnerów nie czuje się zmuszone. Jeśli jednak zamierza Pan budować tą relację na przyszłość, warto zdobyć się na cierpliwość i spokojną rozmowę, bez nalegania i podkreślania, że Panu brakuje tej formy pieszczot a z otwartością na to, co partnerka powie. Proszę pamiętać, że może to być kwestia drażliwa dla niej i okazać jej wyrozumiałość. Podkreślanie, ze żadna z dotychczasowych partnerek nie miała z tym problemu, z pewnością nie pomoże. Kiedy pozna Pan powód niechęci partnerki do seksu oralnego, łatwiej będzie Państwu znaleźć rozwiązanie - może partnerka pokona obawy, może razem odkryjecie Państwo takie formy seksu, które będą stanowiły urozmaicenie i dadzą Panu przyjemność zbliżoną lub większą niż seks oralny a może znajdziecie Państwo jeszcze inne rozwiązania. W razie dalszych kłopotów warto pomyśleć nad wizytą u psychologa lub seksuologa. Życzę przyjemnych poszukiwań.