Czy to kolejny objaw problemów psychologicznych?

Kilka dni temu złapał mnie mocny kłujący ból w okolicy serca.Nasilał się przy oddychaniu.W trakcie trwania bólu mialam ekg-wynik prawidłowy.Minely 4 dni,nadal odczuwam czasami lekkie kłucie,pieczenie,dyskomfort. Do tego trochę trudno mi sie oddycha, jakbym nie mogla nabrać wystarczająco dużo powietrz.Mam dosc powazne problemy emocjonalne,ktore znacznie wplywaja na moje zdrowie-czynnosciowe zaburzenia jelit,migreny.Czy to kolejny objaw problemow psychologicznych,czy musze udac sie do kardiologa?

Witam,
W pierwszej kolejności zawsze musimy wykluczyć przyczyny somatyczne. Trzeba więc udać się do kardiologa. Jeżeli badania nie wykażą niczego niepokojącego wtedy dopiero można mówić o psychogennym charakterze objawów.

Witam Panią
Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu,
poznać dokładnie jego naturę i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem rodzinnym, zastanowić się nad dalszą formą pomocy, wykluczyć przyczyny somatyczne. Jeżeli badania nie wykażą żadnych niepokojących przyczyn, warto udać się do lekarza psychiatry i psychologa. Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy wskazują na objawy nerwicowe.

Zalecałabym osobistą konsultacją psychologiczną/psychoterapeutyczną.
Kontrolnie wskazana byłaby konsultacja kardiologiczna.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com