Czy to koniec mojej ciąży?

Jakies 4 dni po owulacji dostałam 3-dniowych plamień. Podejrzewałam ciążę, więc zrobiłam test 3 dni przed planowaną miesiączką i wyszedł pozytywny, na drugi dzień powtórzylam testem innej firmy - również wynik pozytywny. Natomiast dziś, czyli dzień przed albo w dzień planowanej miesiączki (mam nieregularne cykle), znowu pojawił się ból podbrzusza i plamienia. Boję się, że to już koniec mojej ciąży. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Plamienia w terminach, w których wypadałaby miesiączka, mogą się w pierwszym trymestrze regularnie pojawiać. Jeżeli jednak jest to intensywne, żywoczerwone krwawienie, to niewykluczone że dochodzi do wczesnego poronienia (szczególnie jeśli współwystępuje silny ból w podbrzuszu). Proszę udać się na wizytę do ginekologa jak najszybciej. W badaniu oceni on stan ciąży.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!