Czy to ma związek z lękiem wysokości, czy jednak jest to inna fobia?

Witam. Od wielu lat cierpię na lęk wysokości. Jednak od ostatnich lat się on nasilił. Do tej pory myślałem, że to o czym mam zamiar napisać jest stricte związane z tą fobią. Tymczasem dowiedziałem się z pewnego forum, że nie ma to żadnego związku z lękiem wysokości. Dzisiaj przechodziłem pod kominem elektrowni w moim mieście, spojrzałem w górę i myślałem, że zemdleję ze strachu. https://zapodaj.net/a10b7980ec8fb.bmp.html To zdjęcie tego, co miałem "przyjemność" dzisiaj ujrzeć w realnym życiu. Samo zdjęcie nie wywiera na mnie żadnego wrażenia, natomiast widok tego giganta w realnym życiu już tak. Czy to ma związek z lękiem wysokości, czy jednak jest to inna fobia? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam, na odległość i na podstawie opisu nie stawiamy tutaj diagnozy. Naturalnie dziwi, że od wielu lat cierpi Pan na lęk wysokości
i nie wyleczył Pan tego. Dlaczego ?
Aby jednak dokładnie zdiagnozować i przedstawić plan leczenia powinien udać się Pan do jakiego doświadczonego psychoterapeuty.
Pozdrawiam