Czy to menopauza czy może moje jakieś urojenia?

Dzień dobry.Jestem kobieta ok 50 tki. Mam pytnie dotyczace menopauzy. 8 lat temu przeszłam mastektomię, 7 lat temu usunieto mi jajniki i macicę. Zastanawaim się, bo coraz gorzej czuje sie psychicznie. Ze względu na raka piersi nie zdecydowalam sie na terapie hormonalną i nie zdecyduję.Do tego doszła oetoporoza, którą leczę. Ogólnie czuje się fizycznie nienajgorzej. Gorzej z psychiką. Czy to możliwe,że po tylu latach przechodzę menopauzę?Mam uderzenia goraca, problemy ze snem, najgorsze sa zminy nastroju często wpadam w panikę. łykałam Miasec na depresję, ale przytyłam po tym i byłam też ociężała. Na sen biorę Rudotel ale teraz jest problem z zakupieniem tego leku więc ratuję się lorafenem, aby spać. Nie pije kawy aby sie nie pobudzać. ale czuje sie niezbyt dobrze. Jestem aktywna fizycznie, nie poddaję się. Nie wiem czy to menopauza czy może moje jakieś urojenia.

Witam serdecznie,
i polecam Pani zasięgnięcie pomocy psychoterapeuty,których w Bielsku nie brakuje.Wydaje mi się,że powinna Pani "porozmawiać"poważnie z tą kobietą w sobie,której Pani nie rozumie,a która domaga się uwagi między innymi "nie pozwalając się uśpić".Jest to więc także sfera seksualna,która wg.tych powierzchownych danych jest nadal w Pani aktywna,mimo zabiegów chirurgicznych.Tylko się cieszyć! Polecam z całego serca i pozdrawiam.