Czy to miesiączka czy krawienie, a może poronienie?

Witam!
Mam problem- dostałam tydzień za wcześnie okresu (nigdy w życiu mi się to nie zdarzyło) i to bardzo obfitego z bólami w podbrzuszu. Zastanawiam się czy to nie jakieś krewienia? Jak to odróżnić?

Ponadto ok dwóch tyg. przed zaczęły strasznie boleć mnie piersi, aż nie mogę się dotknąć i bolą do dzisiaj i pojawiły się na nich żyłki i na sutkach też, są nabrzmiałe. Zastanawiam się czy mogłam być w ciąży i poronić, czy może jestem? Co się ze mną dzieje?
Pomocy

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli poprzednia miesiączka była mniej obfita niż zwykle, to bardzo prawdopodobne, że była Pani w ciąży i doszło do poronienia (w pierwszym trymestrze zdarzają się skąpe krwawienia w terminach, w których wypadałyby miesiączki, i nie jest to patologią; rzadko krwawienia te są również obfite co miesiączka). W takim przypadku wynik testu ciążowego powinien być pozytywny jeszcze przez jakiś czas. Możliwe również, że wcześniejsze krwawienie jest wynikiem jednorazowego zaburzenia cyklu. Radzę wykonać test ciążowy i w razie wyniku pozytywnego od razu udać się do ginekologa, natomiast w przypadku wyniku negatywnego poobserwować się jeszcze w kolejnym cyklu- jeśli krwawienie znów wystąpi przed terminem i będzie obfite, to konieczna będzie również wizyta u lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!