Czy to mogą być jakieś pozostałości po grzybicy?

Witam. Na początku kwietnia na końcu cewki moczowej po dwóch stronach zrobiła się zmiana wyglądająca jak afta. Cewka się skleiła i był ból podczas oddawania moczu. Lekarz dał pimafucort i po niecałym tygodniu znikło. Po masturbacji pojawiły się dość spore czerwone plamy na części żołędzi. Lekarz dał fluconazol i krem clotrimazol. Później wewnętrzna cześć napletka zrobiła się czerwona, na czerwonych miejscach pojawił się biały nalot jakby schodząca skóra. Na czerwonych plamkach pojawiało się coś żółtego jak ropa. Potem powoli znikały plamy. Dermatolog dał mi flucofast na 2 tygodnie i triderm na 1 tydzień. W teorii leczenie zostało zakończone i nie ma już czerwonych plam na powierzchni żołędzi ale w miejscach w których były te plamy zostały takie lekkie przebarwienia. Co to może być? Czy to mogą być jakieś znamiona, pozostałości po grzybicy?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogą to być zmiany zejściowe. Gdyby nie zniknęło to proszę ponownie udać się na konsultację dermatologiczną.