Czy to mogą być obawy somatyczne?

Nie mogę funkcjonować ze względu na objawy somatyczne nerwicy. Zachorowałem na grypę podczas której pojawiło się dziwne uczucie kręcenia w głowie.7 dni później Omdlałem bez utraty przytomności i trafiłem na izbę przyjęć, tam powiedzieli ze miałem mało potasu, przy wypisie, że to może być depresja. Robiłem mnóstwo dodatkowych badań i mówią ze jestem zdrowy. Mam ciężkie nogi i lewą rękę, zawroty, nic nie boli ale nie mogę normalnie Żyć. Czy leki od psychiatry pomogą? Przepisano mi chlorprothixen

Witam Pana
Tak, mogą to być objawy nerwicy.
Jeżeli wyniki badań są w porządku, a lekarze
stwierdzili u Pana zaburzenia nerwicowo-depresyjne,
to niezmiernie ważne jest aby podjął Pan odpowiednie
leczenie, gdyż objawy będą się nasilać.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne
i inne zaburzenia.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia
psychoterapii, która jest najskuteczniejszą
metodą leczenia nerwicy i depresji
oraz ich konsekwencji.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Bardzo zachęcam Pana do równoległej farmakoterapii z podjęciem terapii, która byłaby dla Pana skuteczna, i nie uzależniająca.

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza psychiatrę lub lekarza pierwszego kontaktu (w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej