Czy to mogą być objawy choroby Alzheimera?

Witam. Mam pytanie odnośnie alzheimera. Czy jeżeli często zapominam co miałam zrobić - np. idę do pokoju w konkretnym celu a po chwili nie pamiętam po co - lub trudności z zebraniem myśli to mogą być objawy choorby alzheimera?

Dzień Dobry Pani,

Takie pojedyncze deficyty pamięciowe i uwagi mogą się pojawiać i można je uznać za normę.

Jeśli jednak Panią to zaniepokoiło na tyle, to warto podjąć kroki celem rozwiania obaw.

Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który prawdopodobnie skieruje Panią na konsultację neurologiczną i neuropsychologiczną.

A z mojej strony zachęcam do zastanowienia się, być może nad zmianą Pani stylu życia.

Ostatnio naukowo stwierdzono, że depresja jest czynnikiem ryzyka, zwiększającym podatność na zachorowanie na chorobę Alzheimera.
Dlatego tak ważne jest, żeby zapobiegać depresji albo ją wyleczyć.

Mózg zaczyna się kurczyć ok. 30-40 roku życia, i z wiekiem zapamiętywanie i przypominanie sobie nowych informacji trwa dłużej.

Dlatego kluczowym jest w profilaktyce, aby zapewniać swojemu mózgowi i ciału różnorodną aktywność fizyczną, umysłową, towarzyską.

Należy wykonywać ćwiczenia aerobowe, które są pewnym antidotum na ewentualną atrofię mózgu, dbać o odpowiednie odżywianie się i kontrolować wagę, umieć poradzić sobie z codziennym stresem, odpoczynek, relaks i sen.

Podsumowując, świadomy styl życia, bazujący na powyższych, zapobiega powstawaniu depresji, a w konsekwencji zapobiega zachorowaniu na chorobę Alzheimera.

Z przesłaniem dla Pani, tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią. To co Pani opisała nie musi oznaczać diagnozy, której się Pani obawia. Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na problemy z koncentracją. Te zaś mogą być związane z silnym stresem. Już jakiś czas temu konkretne badania nad procesami pamięci wskazały, że silny stres negatywnie wpływa na naszą naczelną funkcję poznawczą jaką jest uwaga. Od niej zależy jak zapamiętujemy nowy materiał, jak go przechowujemy i jak odtwarzamy to co jest w magazynie naszej pamięci. Myślę, że teraz jest najważniejsze, żeby wybrała się Pani na wizytę do specjalisty. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/