Czy to mogą być objawy późnej boreliozy?

Witam.

Moje dolegliwości nasilają się z każdym rokiem (mam 49 lat). Czy są one spowodowane boreliozą i czy zaburzenia neurologiczne (nerwice, stany depresyjne, stany otępienia i braku koncentracji) oraz układ krążenia (zaburzenia rytmu serca) i od strony układu kostno-stawowego i kręgosłupa (uciążliwe bóle pojawiające się w coraz to nowych miejscach) mogą być następstwem niezdiagnozowanego zakażenia po ukąszeniu kleszcza, które miało miejsce w 2000 roku?

Będę wdzięczny za odpowiedź. Z poważaniem

Witamy serdecznie!

Wśród objawów późnej boreliozy znajdują się:
- objawy dermatologiczne (chroniczne zanikowe zapalenie skóry (ACA), zmiany skórne w połączeniu ze zmianami tkanki tłuszczowej i mięśniowej),
- objawy neuroboreliozy (bóle nerwów peryferyjnych, bóle nerwowe różnych części ciała, zapalenie mózgu, zapalenie nerwów mózgowych, stan zapalny mózgu i mózgowo-rdzeniowy zbliżony do SM, niedowłady ze stanem zapalnym mózgowo-rdzeniowym, stan zapalny naczyń krwionośnych układu centralnego i obocznych),
- objawy reumatyczne (nawracające zapalenie stawów pojedynczych lub mnogich, stany zapalne z nagromadzeniem ropy, stan zapalny palców rąk lub nóg, mięśni, ścięgien i mazi stawowe),
- inne objawy (np. zapalenie spojówek, zapalenie tęczówki, zapalenie nerwów wzrokowych).

Jak Pan widzi objawów późnej boreliozy jest bardzo wiele. Ponadto każdy z tych objawów może być także wynikiem zupełnie innej choroby. Nie ma zatem możliwości by bez zbadania Pana i bez oceny badań dodatkowych stwierdzić czy owe objawy wynikają z boreliozy. By to wyjaśnić proszę udać się do specjalisty chorób zakaźnych.