Czy to mogą być objawy psychosomatyczne na tle nerwowym?

Witam, Zaczęło się nagle, dwa dni temu, od nieprzespanej nocy, kolejna też była tragiczna. W poniedziałek rozległe uczucie w klatce piersiowej jakby po zakwasach, do tego uczucie zimna,kiepski nastrój. We wtorek już wiedziałam że to nie zakwasy, ból pogłębia się przy głębokim oddychaniu (więc tego nie robię), rozleglosc bólu przeniosła się też do góry w stronę ramion i szyji oraz okolice rzeber na plecach. Podejrzewam, że mogą to być objawy psychosomatyczne na tle nerwowym. Co robić? Co brać

Witam!
To, o czym Pani napisała najbardziej pasuje do nerwicy. Wskazana konsultacja psychiatryczna, odpowiednie testy psychologiczne i dopasowanie leczenia: psychoterapia odpowiednio wsparta lub nie lekami p/lękowymi. Leki p/depresyjne mają swoiste działanie p/bólowe - działają tam, gdzie typowe leki p/bólowe zawodzą!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień dobry,
Po pierwsze wykluczenie problemów zdrowotnych tzw. fizykalnych, czyli podstawowe badania, EKG, wizyta u lekarza internisty.
Jeśli wyniki są dobre a problem się utrzymuję proponuję wizytę u lekarza psychiatry, który oceni, czy jest wskazane branie leków i ewentualnie jakich żeby rozwiązać zaistniałą sytuację i maksymalnie przywrócić pani komfort codziennego funkcjonowania.

Pozdrawiam,

Jakub Kaźmierski

www.medart-centrumpsychiatrii.pl

Witam Panią
Pani problemy mogą mieć zarówno podłoże somatyczne,
jak też psychologiczne, np. stres, przeżywane emocje,
zaburzenia nerwicowe…
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom
nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie
lub psychoterapię.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pani dolegliwości
jest konsultacja z lekarzem rodzinnym lub kardiologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
lub zastosuje odpowiednie leczenie.
Natomiast jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne
o podobnym obrazie klinicznym, to znaczy, że Pani dolegliwości
wynikają np. ze stresu czy zaburzeń nerwicowych.
W takim przypadku zachęcam Panią do podjęcia
psychoterapii, która jest najskuteczniejszą metodą
leczenia zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencji.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl