Czy to mogą być przerzuty i może rozwinąć się nowotwór?

Mój tata (54 lata) miał dwa lata temu całkowitą resekcję żołądka po zdiagnozowanym nowotworze złośliwym. Teraz na kontrolnym badaniu usg znaleziono polip 5mm x5mm na woreczku żółciowym. Następna kontrola za pół roku. W związku z wcześniejszą chorobą taty czy to mogą być przerzuty i może rozwinąć się nowotwór?

Lek. Michał Lenard

Nowotwór żołądka nie daje przerzutów do pęcherzyka żółciowego, polip pojawił się tam niezależnie od wcześniejszej choroby. Istnieje ryzyko zezłośliwienia zmiany, ale jest ono bardzo niewielkie, nie ma powodu do obaw, należy poddać się kontrolnym badaniom w wyznaczonym terminie. Pozdrawiam!