Czy to mógł być napad padaczkowy czy zwykła reakcja lękowa?

Pracuję w przedszkolu specjalnym. Podczas posiłku jedno z dzieci bardzo głośno zaczęło krzyczeć. Wtedy inny chłopiec (z autyzmem) rozpłakał się i zacisnął powieki, jego gałki poruszały się pod powiekami. wykonywał wszystko o co prosił go nauczyciel ale nie otwierał oczu. Dopiero po wyjściu z sali je otworzył. Czy to mógł być napad padaczkowy czy zwykła reakcja lękowa? Jeśli to padaczka to jak powinnam się w tej sytuacji zachować? Jakie badania należałoby wykonać u chłopca?

Witam,
to mógł byc odruch obronny wobec nadmiernego hałasu.Taka swoista reakcja dziecka.Jednak mam nadzieję,że pracujac w takm miejscu,ma Pani możlwość ciągłego kontaktu z pielęgnarką,lekarzem lub psychologiem przygotowanym merytoryczne do tego typu przypadków i będących "pod ręką".