Czy to może być ADHD?

Mam czasem taki stan, że nie mogę usiedzieć w miejscu przez jakieś 20 minut. Sprzątam w pokoju, ale chodzę po domu... Gdy mam taki atak, nie mogę złapać głębokiego oddechu i czasem mi się kręci w głowie, i się denerwuję, że mi się coś stanie... Ostatnio w kinie miałam taki stan i mi bardzo szybko biło serce, pociły mi się ręce... Co to może być i jak sobie z tym radzić? Da się to wyleczyć? Mam 16 lat.

Witaj!

Twoje objawy nie wskazują na ADHD, ale raczej na zaburzenie na tle lękowym. Lęk napadowy, który u Ciebie podejrzewam, leczy się głównie za pomocą psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Leczenie przynosi stosunkowo szybkie efekty, dlatego nie martw się na zapas, tylko postaraj się możliwie jak najszybciej umówić na wizytę u psychoterapeuty. Możesz zapisać się do poradni zdrowia psychicznego albo umówić na wizytę w prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym. Jednak ze względu na fakt, że jesteś osobą niepełnoletnią, w trakcie pierwszej wizyty powinni towarzyszyć Ci rodzice.

Pozdrawiam.