Czy to może być angina albo zapalenie oskrzeli?

Witam! Mojego chłopaka od tygodnia boli gardło i od 4 dni ma mokry kaszel.Brał jedynie tabletki do ssania na gardło,ale nie pomagały.Z dnia na dzień mokry kaszel męczy go coraz bardziej.Zalega mu dużo flegmy,której nie może odkrztusić.Mówiłam żeby poszedł do lekarza,ale on mnie nie słucha.Zrobiłam mu syrop z cebuli na kaszel,ale nie chce tego pić.Razem mieszkamy,a nie chce się od niego zarazić. Czy to może być angina albo zapalenie oskrzeli? Jak długo chłopak może mieć mokry kaszel i co pomoże?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można zalecic odpowiednie dalsze postepowanie