Czy to może być ciąża czy raczej zaburzenia hormonalne?

Witam serdecznie,spodziewałam się miesiączki na 20 listopada,co mnie zaskoczyło,że 13 listopada nagle dostałam plamień brunatnych,strasznie mnie piersi bolały,po 3 dniach plamienie ustało i 18 dostałam okresu,był to skąpy okres i nie bolał mnie brzuch,za to czułam się osłabiona,nigdy mi się to wcześniej nie zdarzyło.Dzisiaj zrobiłam test ciążowy i szczerze nie wiem co mam myśleć ,bo jedna kreska jest mocno czerwona a druga blada.Czy to może być ciąża czy raczej zaburzenia hormonalne?

Test ciążowy wykrywa gonadotropinę kosmówkową w moczu, która może pojawiać się nie tylko w czasie ciąży ale i w kilku stanach chorobowych. Proponuję wizytę u ginekologa w celu zbadania i weryfikacji Pani podejrzeń. Pozdrawiam.