Czy to może być ciąża, mimo negatywnego wyniku?

witam, mam wątpliwości co do zajścia w ciążę. Od może tygodnia lub 2 mam objawy jak kobiety ciężarne: nudności, zawroty głowy, zmęczenie, wyczuwam zapachy których nikt nie czuje lub odwrotnie, większe piersi itd. Miesiączkę miałam do 8 grudnia i tylko 4 dni jak zawsze po 7 lub 6, a test wykonywałam jak się napiłam dużo wody i prawie samą wodą sikałam. Czy przy negatywnym wyniku może być ciąża? Czy przez to, że wypiłam tyle wody mógł test nie wykryć? Zaznaczę, że odbywałam stosunek bez zabezpieczeń. I tak trwa od momentu zakończenia miesiączki.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
wynik testu ciążowego zależy od momentu, kiedy go Pani wykonała. Test można wykonać po około 2 tygodniach od stosunku. Natomiast najlepiej go wykonać w dniu spodziewanej miesiączki.
Ilość przyjętych płynów nie powinna wpływać na wiarygodność testu ciążowego.
Objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek z ciążą, ale też mogą świadczyć o innych przypadłościach. Trudno na podstawie takich objawów potwierdzić lub wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam