Czy to może być ciąża pozamaciczna czy coś innego?

Dobry wieczór mam pytanie byłam dzisiaj u lekarza i powiedział mi że podejrzewa ciąże pozamaciczna ponieważ w macicy nie widzi żadnego pęcherzyka ale koło jajowodu widzi mały pęcherzyk ale nie wie co to może być. Kazał mi zrobić beta hcg zrobiłam dzisiaj i wyszło mi 3952 czyli 5-6 tydzień tak też lekarz mówił czy to możliwe że faktycznie jest ta ciąża pozamaciczna czy może jeszcze porostu nie było widać bardzo się martwię i proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Rozumiem, że jest Pani w 5-6 tygodniu ciąży. W tym czasie oraz przy takim beta HCG powinno być już widać pęcherzyk w macicy. Może to oznaczać ciążę pozamaciczną, ale nie musi. Powinna Pani ponownie udać się na badanie usg i dokonać ponownej oceny pęcherzyka.