Czy to może być czerniak?
Druzy tarczy nerwu wzrokowego. W tylnym biegunie gałki echo nieregularnego uniesienia siatkówki z niejednorodną echogenicznie przestrzenią pod siatkówką głównie w górnej części plamki i powyżej tarczy dochodzące do tarczy n.II. Najwyższy punkt uniesienia ok. 1,5 mm. To jest opis USG Oka.
ponad rok temu
Opryszczka narządów płciowych

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania
Witam!
Dla pełnej oceny charakteru zmiany w gałce ocznej nie wystarcza często badanie usg oka.
W pierwszej kolejności konieczne jest dokładne zebranie wywiadu. Odpowiedź na pytania takiej jak: czy objawy wystąpiły nagle czy powoli, czy są dolegliwości bólowe, czy występują jakieś choroby przewlekłe tj. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy też inne sprzyjające chorobom siatkówki; mogą bardzo wiele wnieść do diagnostyki.
W dalszej kolejności należy zbadać dokładnie narząd wzroku, wraz z dokładnym badaniem dna oka. Uwidocznienie zmiany uzbrojonym w soczewki okiem pozwala z dużym prawdopodobieństwem określić jej charakter.
Niekiedy oprócz usg wykonuje się badanie rezonansu magnetycznego oka i oczodołu.
Bez tych danych nie mogę napisać czy to może być lub nie czerniak złośliwy oka.
Proszę zgłosić się do swojego okulisty w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki i odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.