Czy to może być grzybica pochwy - jak zbadać?

Chcę opisać swój problem i bardzo liczę na państwa pomoc. A więc dziś zauważyłam dość spore białe (twarde) plamy na wewnętrznej stronie sromu, odczuwam także pieczenie przy oddawaniu moczu. Czy udać się do ginekologa? Może polecacie zastosowanie jakiejś maści lub antybiotyku? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią zmiany mogą być spowodowane infekcją grzybiczą, moga również wynikać z infekcji drobnoustrojami. Ze względu na występujące objawy ze strony układu moczowego konieczne jest wykonanie badania ogólnego moczu, do rozważenia jest również wykonanie posiewu moczu. Na podstawie wyników możliwe będzie włączenie leczenia.
Wizyta u ginekologa jest konieczna, aby wyjaśnić przyczynę powstałych dolegliwości. Dopiero wtedy będzie można zastosować odpowiednią farmakoterapię.
Jeżeli przyczyną zmian będzie infekcja, a współżyje Pani seksualnie, proszę pamiętać o leczeniu także partnera.
Pozdrawiam