Czy to może być jakiś nowotwór?

Witam ma 38 lat od niecałych 3 lat choruje na wzjg w 2016 miałem robiom kolanoskopir rok puzniej w styczniu 2017 R mialem robiom retroskopie obie badania potwierdziły wzjg. Mam pytanie po jakim czasie trzeba zrobić te badania czy w tym czasie od ostatniego badania może rozwinąć się jakiś rak jelita albo odbytu dodam że biorę asamax 500 mg od jakiegoś czasu mam sino czerwonym skórę na całym ciele szczególnie na tolowiu na początku była sucha ale jutro teraz mniej byłem u dermatologa stwierdził że to od psuchego powietrza a nie zmiana chorobowa czy to może być jakiś nowotwór proszę o odpowiedź

Lek. Michał Lenard

O częstości wykonywania u Pana kolonoskopii powinien zdecydować Pański lekarz prowadzący. Częstość tych badań będzie taka, że nawet jeśli pomiędzy nimi rozwinie się nowotwór jelita grubego, to będzie on na tyle mało zaawansowany, że będzie można bezpiecznie go usunąć. Pana objawy skórne nie świadczą o obecności zmiany nowotworowej. Pozdrawiam!