Czy to może być jeden z objawów nerwicy?

Witam. Od roku cierpię na kancerofobie a od miesiąca wydaje mi się ze nasiliły mi się objawy. Wymyślam sobie różne choroby i wmawiać sobie bol tych części. Od dwóch tygodni odczuwam ciało obce w jamie ustnej, mam sztywny kark i ból z tyłu głowy a do tego bolą mnie mięśnie i ciągnie mnie z ramienia pod pache. Czy to może być obj nerwicy?

Witam,
Opisywane objawy mogą świadczyć (przy braku potwierdzenia w badaniach diagnostycznych) o problemach o charakterze psychosomatycznym. Wydaje się, że warto skonsultować się z psychiatrą w Pani sytuacji.
Pozdrawiam.

Witam Panią
Zarówno kancerofobia jak i hipochondria są silnymi
zaburzeniami nerwicowymi.
Nieleczone zaburzenia nerwicowe cały czas postępują
i prowadzą do nasilania się objawów oraz pogarszania się
stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć
do źródła Pani problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
Terapeuta dotrze do źródeł Pani lęków o zdrowie
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki której odzyska
Pani równowagę wewnętrzną problem zostanie rozwiązany.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl