Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być jelito drażliwe?

Witam, od 8 miesięcy borykam się z bólami brzucha i powracającymi biegunkami. Bóle brzucha nasilają się po każdym posiłku, po którym następuje również biegunka/luźny stolec. Bólom towarzyszy uczucie przelewania w jelitach (zwłaszcza w lewym podbrzuszu) i uporczywe wzdęcia, czy też gazy. Badania krwi, moczu i kału są w normie, testy alergiczne również. Posiadam gen warunkujący o możliwości wystąpienia celiakii, ale jej jako takiej nie mam. Wyeliminowałam część posiłków zawierających gluten. Gastroskopia i USG nic nie wykazała, dolegliwości ZNACZNIE nasilają się w sytuacjach stresowych i po spożyciu jakiegokolwiek posiłku. Czy może to być jelito drażliwe? A może to zalążki nowotworu?
KOBIETA, 24 LAT 4 tygodnie temu

Badanie moczu na glukozę

Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Mogą być to objawy zespołu jelita drażliwego, jednak nie można wykluczyć innej przyczyny na poziomie portalu bez dokładnego wywiadu i badania fizykalnego. Myślę, że warto rozważyć wykonanie kolonoskopii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy