Czy to może być kiła?

Ja od jakiegoś roku mam między piersiami takie plamki łuszczące się, po tym jak w tym miejscu spaliłam się na słońcu. Od tego czasu jest ich coraz więcej, dwie pojawiły się nawet na ramionach po jednej z obu stron, i co dziwne dokładnie w tym samym miejscu. Teraz od miesiąca prawie borykam się ze strasznie swędzącymi krostami na całym ciele, głównie na brzuchu, głowie, nogach. Drapię się jak głupia, aczkolwiek po wypiciu dużej ilości wapnia drapię się znacznie mniej, choć krostki nadal są. Jeszcze parę dni temu wieczorem pojawiało się ich mnóstwo na rękach, teraz już mniej. I tak jak na nogach się juz nie drapię, bo świąd ustał to za to teraz nieustannie drapię się już pachwinach między nogami i tych okolicach. Trochę po twarzy. Nie wiem co mi jest i czy to ma jakiś bezpośredni związek z tą wysypką między piersiami. Dodam, ze od paru dni stosuję na nie C*** myśląc, że to grzybica i faktycznie jakby one troszkę zbielały, nie są aż tak widoczne. Nadmienię, że w życiu miałam i mam do teraz tego samego partnera, który na pewno nie mógł mnie zarazić czymś wenerycznym. Jednak i on ma od 3 dni jakieś lekko swędzące białe krosty na nadgarstku i palcach a także malutkie czerwone plamki na twarzy, szyi i tułowiu oraz stopach. Wiem, że ta wysypka wygląda na charakterystyczną przy alergii, ale ja nigdy nie byłam na nic uczulona, zresztą gdyby to była alergia to po piciu wapnia przez 2 tyg powinien świąd zniknąć . Nigdy nie miałam problemów ze skórą, nie jest ona wrażliwa na kosmetyki czy proszki do prania. Zresztą wykluczam alergię skoro i mój chłopak sie zaraził. Jedynie kiedyś miałam gronkowca we krwi przez co miałam wrzody w trzech miejsca na ciele, ale to raczej nie ma bezpośredniego związku z tym wszystkim co dzieje się teraz. Proszę nie pisać mi , że mam udać się do specjalisty, bo właśnie od niego wróciłam, jednak coś nie mogę mu zaufać. Tym bardziej, jeśli lekarka sama nie wiedziała dokładnie, co mi jest i chociaż zapisała mi leki na świerzb zakładając ze to właśnie może być ta choroba, sama uznała, ze nie jest pewna, bo nie mam przeczosów charakterystycznych a wysypka występuje i swędzenie także na twarzy i głowie, co dla świerzbu nie jest charakterystyczne. Dlatego leczy mnie na świerzb w razie gdyby to było to, ale sama do końca nie wie, co. Proszę! Jestem zrozpaczona.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Diagnostyka zmian skórnych wymaga badania bezpośredniego. Jeśli problem z diagnozą ma dermatolog, tym bardziej rozpoznania nie postawi lekarz, nie mający możliwości oceny zmian. Podstawą jak zawsze jest szczegółowy wywiad, który w połączeniu z morfologia, lokalizacja i pozostałymi cechami wykwitów pomaga postawić diagnozę
Informacje zawarte w opisie nie wskazują na kiłę, jednak nie można jej również z całą pewnością wykluczyć
W wypadku podejrzenia świerzbu konieczne jest wygotowanie bielizny pościelowej i osobistej, rzeczy osobistych, a w sytuacji wystąpienia tych samych objawów u współdomowników należy ich również objąć leczeniem.
Pozdrawiam