Czy to może być Lamblia?

Dzień dobry, Od 2 miesięcy cierpię na wyjątkowo silne bóle podbrzusza, szczególnie dokuczliwe z lewej strony. Do tej pory zrobiłam szereg szczegółowych badań w tym: badania krwi, moczu, kału, gastroskopię, kolonoskopię, usg jamy brzusznej, badanie ginekologiczne, cytologię, USG dopochwowe, test na helicobacter pylori (wyszedł negatywny), konsultacja psychologiczna. Wszystkie badania były w normie, z wyjątkiem podwyższonego CRP we krwi. Żołądek, trzustka, jelita, nerki, wątroba nie wykazują żadnych patologii. Nie jestem w ciąży, a badania u ginekologa nie wykazały żadnych nieprawidłowości, podobnie jak USG. W badaniu kału nie znaleziono śladu pasożytów. Kolonoskopia jak i gastroskopia również nie wykazały nic niepokojącego. Badanie u psychologa wykazało, iż bóle nie występują na tle nerwowym lub poprzez silny stres. Lekarze wykluczają również alergie pokarmowe, jak i zespół jelita drażliwego. Nikt nie potrafi postawić prawidłowej diagnozy. Jestem na skraju załamania. Po każdym posiłku, nawet najbardziej lekkostrawnym ból brzucha jest nie do zniesienia. Słychać w nim przelewanie się i bulgotanie. Z tego powodu przez ostatnie tygodnie jem coraz mniej i schudłam 10kg. Dodatkowo często mam nudności i od czasu do czasu wymiotuję. Leki rozkurczowe (typu nospa) i przeciwbólowe (ketonal forte itp) w ogóle nie działają. Na koniec dodam, że odżywiałam się bardzo zdrowo i ćwiczyłam na siłowni. Nigdy na nic nie chorowałam. W rodzinie również nie ma tego typu chorób. Być może warto również wspomnieć, że w październiku 2017 przebywałam 2tyg na teneryfie. Zastanawiam się jeszcze czy to może być Lamblia? Z każdym dniem jest coraz gorzej. Lekarze rozkładają ręce. Nie wiem już co robić. Bardzo proszę o pomoc i jakąkolwiek wskazówkę w mojej sprawie. Jestem bezsilna, cierpię coraz bardziej

Lek. Wojciech Zygmunt

W przebiegu giardiozy często występuje również biegunka, jednak obraz kliniczny może być niespecyficzny, często nawet bezobjawowy. Na pewno polecam udanie do lekarza chorób zakaźnych lub gastroenterologa, który zajmuje się infekcjami przewodu pokarmowego. Wykonane przez panią badania i konsultacje raczej powinny wykluczyć inne przyczyny pani dolegliwości, dlatego niestety zmuszona jest pani poszukiwać innej, rzadszej przyczyny. Zawsze można również powtórzyć niektóre badania. M.in badania kału w kierunku pasożytów, wymazy, posiew. Powtórzyć gastroskopię z pobraniem wycinków i treści jelitowej w kierunku G. lamblia.