Czy to może być na tle nerwowym?

Witam, od ok. 2 miesiécy mam takie dolegliwosci jak bole stawow, gardla, bole pod lewym zebrem,czeste biegunki .Czy to moze byc na tle nerwowym czy mozliwe ze jestem na cos chora i powinnam udac sie na badania?Naczytalam sie duzo o chorobach zakaznych oraz ziarnicy i zaczynam utozsamiac te objawy z chorobami,bardzo prosze o odpowiedz

Witam,

w pierwszej kolejności należałoby wykluczyć przyczyny somatyczne objawów- dobrze byłoby zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania laboratoryjne.
W sytuacji gdy nie byłoby istotnych odchyleń od normy należałoby myśleć o przyczynach psychogennych zgłaszanych dolegliwości

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam Panią
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem
został prawidłowo zdiagnozowany.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pani
problemów zdrowotnych jest konsultacja z lekarzem
i ewentualnie wykonanie podstawowych badań.
Jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne o podobnym
obrazie klinicznym, to należy podjąć psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl