Czy to może być nadmiar prolaktyny, czy ciąża?

Mam nieregularne cykle, ostatni okres, który dostałam bez wywoływania, miałam 31 sierpnia, potem długo, długo nic, lekarz przepisał mi L*** na wywołanie, okres przyszedł 14 listopada i potem znów nic... Problem w tym, że 29 grudnia kochałam się bez zapieczenia (nie doszło do wytrysku), a teraz dalej okres nie przychodzi, zrobiłam test po 17 dniach - wyszedł negatywny, ale ok. 2 tygodnie po stosunku powiększyły mi się piersi i są gorące:(
Dodam, że cały czas przed wywołaniem okresu mam na twarzy, szczególnie szyi i żuchwy, okropny trądzik, który teraz również się nasilił. Czy to może być nadmiar prolaktyny, czy ciąża? Od paru lat borykam się z prolaktyną...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
wynik testu ciążowego po takim czasie od stosunku jest wiarygodny. Zatem ciążę można wykluczyć. Jednak, aby to potwierdzić, wskazane jest badanie ginekologiczne.
Przyczyną braku miesiączki najprawdopodobniej jest podwyższony poziom prolaktyny. Należy umówić się na wizytę do lekarza, celem włączenia odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam