Czy to może być nerwica serca?

Witam. Zawracam się z pytaniem, dotyczącym skutków nieleczonej nerwicy serca. Od jakiegoś czasu mam silne skurcze w okolicach serca. Często ból jest tak silny, że nie jestem się w stanie ruszyć. Skurcze z dnia na dzień nasilają się. Trwają kilka minut, jest częstotliwość jest coraz częstsza. Lekarz rodzinny zlecił badanie ekg, które nie wykazało żadnych zmian, a skurcze nadal są obecne. Powiedział, abym brała magnez i potas. W razie braku poprawy skieruje mnie do poradni kardiologicznej, gdzie zostanie mi założony holter. Witaminy niestety nie pomagają. Czy to może być nerwica serca? Jeśli tak, to jakie mogą być skutki jej nieleczenia? Inne niepokojące objawy to duża utrata masy ciała, zmęczenie, brak koncentracji, zmęczenie przy małym wysiłku, omdlenia.

ponad rok temu

Witam,

Nie istnieje jednostka chorobowa "nerwica serca". Najprawdopodobniej ma Pani na myśli objawy dotyczące serca występujące w przebiegu zaburzeń lękowych (czyli tzw. nerwicy) bądź pod wpływem silnych emocji. Takie rozpoznanie postawić można po wykluczeniu choroby organicznej, nie tylko serca. Pozostałe objawy wskazują na potrzebę diagnostyki opartej na solidnym wywiadzie lekarskim, badaniu fizykalnym, a na ich podstawie zaplanować należy koniecznie badania dodatkowe oraz - w razie potrzeby - konsultacje specjalistyczne.

Pozdrawiam