Czy to może być niebezpieczne twardnienie macicy?

Jestem w 11 tygodniu ciąży. Płód rozwija się prawidłowo, nie mam żadnych krwawień. BetaHCG i progesteron były do tej pory wzorowe. Wczoraj wieczorem i dziś rano towarzyszy mi dziwne uczucie w dole brzucha, w okolicy pępka. Mam wrażenie, jakbym miała w środku twardą piłkę, którą ktoś pompuje. Obawiam się, czy to może być niebezpieczne twardnienie macicy. Nie krwawię, nie odczuwam tego jako bólu. Uczucie to nie ma charakteru skurczowego. Czy powinnam przyspieszyć wizytę u lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że dla własnego spokoju warto udać się do ginekologa szybciej.