Czy to może być niedoczynność tarczycy lub nawet Hashimoto?

Witam, właśnie odebrałam wyniki badań krwi. Kilku z nich nie obejmują normy: TSH 4,88 (norma 0,270 - 4,200) Prolaktyna 853 (norma 102 - 496) Witamina D metabolit 25 (OH) 15,60 Czy powinnam bardzo się martwić? Może być to niedoczynność tarczycy lub nawet choroba Hashimoto? Pozdrawiam

Dzień dobry, aby ocenić czy jest to Hashimoto, należy wykonać dodatkowe badanie: poziom przeciwciał antyTPO, antyTG oraz USG tarczycy. Podwyższone TSH może świadczyć o niedoczynności. Warto zrobić jeszcze badania glukozy i insuliny na czczo. Pozdrawiam