Czy to może być nowotwór jąder?

Witam serdecznie. Moze opisze najpierw swoja historie: mezczyzna 35 lat. W styczniu strasznie zaczelo mnie bolec jadro ale ze pracuje na swiezym powietrzu nawet 20 st. mrozowie myslalem ze poprostu doszlo do przeziebienie... po ok 1,5 tyg bol minol... ostatnimi czasy ok 2 miesiecy temu zaczely mnie bolec plecy okolica ledzwiowa i podobnie myslalem ze moze cos zle w pracy chwycilem i podnioslem i przez tydzien nic z tym nie robilem. Po tygodniu udalem sie do lekarza otrzymalem leki przeciwbolowe na 2 tyg i konsultacja. Po tym czasie bol nie ustepowal i doszedl bol brzucha i prawego boku miedzy miednica a zebrami jakby klucie. I znowu wizyta u lekarza ale tym razem inne prochy przeciwbolowe i skierowanie do urologa z podejrzeniem nerek. Odczekalem prawie 2-3tyg. na konsultacje i urolog stwierdzil po usg ze nerka lewa delikatnie powiekszona. Na pytanie czy to jest przyczyna bolu stwierdzil ze nie bo na usg wyszla lewa nerka a mnie boli z prawej strony. Kazal polozyc sie na kozetce majciochy w dol i badanie jader stwierdzil w prawym jadrze narosl ze to nic strasznego i dal skierowanie na tk. czas oczekiwania ok 3 mcy. W pewnym momencie bol przeszedl na ok 2 tyg. dobrze normalnie sie czulem az przez przypadek znalazlem na szyi ok obojczyka lewa strona guz. (bezbolesny)na usg wykazalo 5/6cm z czego najwiekszy bodajrze 3.5/3 (wizyta na sor i skierowanie do onkologa) polecialem szybko na prywatne tk jamy brzusznej i wykryto :w okolicy okoloaortalnej uwidoczniono masy z obszarami rozpadu patol. wezly chlonne zlewajace sie o wymiarach 92/130/92 . wizyta u onkologa gadanie guzow szyi stwierdzil ze ciekawi go dlaczego sa miekkie a nie twarde badanie jader stwierdzil guz prawego jadra. Otrzymalem skierowanie na usg jader i do urologa niestety termin usg za tydzien a urolog 3dni pozniej...Czy to moze byc nowotwor jader?podejrzewam leczenie-usuniecie ale co dalej z tymi wezlami na szyi i okoloaortowymi? gdzie one sie znajduja bo nigdzie niemoge nic znalesc na ich temat. co jest wynikiem bolu plecow brzucha i boku-jadro czy te wezly kiedy bol ustapi?

Lek. Tomasz Budlewski

Opis może wskazywać iż jest to proces nowotworowy konieczna dalsza diagnostyka i jeśli potwierdzi się to wtedy odpowiednie leczenie onkologiczne