Czy to może być objaw alergii?

Witam, czasami mam taką dolegliwość, że moje oczy są "zmęczone". Czuję jakby swędzenie, pieczenie i piasek pod powiekami. Nie pomaga obmycie ich chłodną wodą ani nic innego. Miałam to wczoraj, a dziś rano obudziłam się z bólem gardła. Już mi prawie przeszło, ale jeszcze czuje lekki ból przy przełykaniu. Oczy już mnie nie swędzą. Znajoma powiedziała, że to może być alergia. Czy to możliwe?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane objawy mogą być objawami alergii, jednak mogą również wynikać z przemęczenia i na przykład z nadmiernego korzystania z komputera czy przebywania w zanieczyszczonym powietrzu. Objawy mogą pojawiać się również w zespole suchego oka.

Aby to stwierdzić wskazana jest wizyta u okulisty.
Do specjalisty tego nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam