Czy to może być padaczka poudarowa?

Witam. Mam pytanie dotyczące mojej babci. 23 stycznia 2017 miała udar niedokrwienny lewej półkuli. Sparaliżowana prawa stronia, nie mówi. Wczoraj wieczorem dostala drgawek, oczy "wywiniete", skurcz mięśni. Trwało to jakies 5 minut, później straciła przytomność, następne 5 minut. Lekarze na SORze powiedzieli ze to omdlenie od anemi. Proszę o konsultacje i inne przypadki. Czy moze to być pDaczka poudarowa? Czy mikro udar?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć. Padaczka poudarowa nie jest wykluczona, ale potrzebna jest dokładna ocena kliniczna pacjentki żeby można było coś więcej powiedzieć. Dużo zależy też od tego jak wyglądał napad drgawkowy, w razie powtórzenia się go warto nawet nagrać go telefonem przez dodatkową osobę, ponieważ ułatwi to diagnozę neurologowi. Można również skonsultować się z neurologiem.