Czy to może być płód?

Witam!
Mam pytanie, czy lekarz na badaniu dopochwowym może nie rozpoznać płodu? Udałam się do ginekologa, bo w 20 dniu cyklu miałam niewielkie plamienie, zrobiłam po tym test ciążowy, ale wyszedł negatywnie (ostatni stosunek miałam 4 listopada), lekarz po USG dopochwowym stwierdził, że mam jakiś pęcherzyk lub to torbiel, sam nie wiedział, co to jest, ale dał mi L*** na wywołanie miesiączki, miałam ją brać 5 dni, dziś piąty dzień i nic.
Czy istnieje prawdopodobieństwo, że to zarodek? Staramy się od dwóch lat.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Zrobiła Pani test zbyt wcześnie, by potwierdził on ciążę w danym cyklu. Zwykle do owulacji dochodzi ok. 14 dnia cyklu, a do implantacji i rozpoczęcia wydzielania hormonu beta HCG jeszcze kilka dni, dlatego zaleca się przeprowadzenie pierwszego testu w dniach spodziewanej miesiączki.
Lekarz przepisał Pani analog progesteronu, ponieważ najprawdopodobniej podejrzewał niedomogę lutealną, będącą możliwym powodem krwawienia w fazie lutealnej, czyli po owulacji, a przed właściwą miesiączką. Jeżeli padło słowo torbiel, to wątpliwość dotyczyła jajnika, a nie macicy.
Jest możliwe, że w danym cyklu nie doszło do owulacji lub ciałko żółte przyjęło patologiczną formę, nie produkując progesteronu, stąd Pani plamienie. Najprawdopodobniej jest to jednostkowe zaburzenie i w kolejnych cyklach wszystko wróci do normy.
Ponieważ starają się Państwo już długo i bezskutecznie o ciążę, radzę udać się do ginekologa zajmującego się diagnostyką i leczeniem niepłodności.
Pozdrawiam serdecznie!