Czy to może być początek raka trzustki?

Witam, Kobieta 25 lat Moje problemy zaczęły się w zeszłym roku stwierdzono u mnie Hashimoto zapalenie błony śluzowej żołądka dwunastnicy prze puchlinę przełyku cofająca sie żółć - lekarz zlecił badania kalu wyszła lamblia i candida - dostałam leki po których powtórnie z kalu wyszła tylko candida - nie dostałam juz żadnych leków. Na hashimoto nie biorę żadnych leków ponieważ zle się po nich czułam. Od stycznia tego roku jestem na diecie i okres sam się uregulował. Na żołądek dostałam IPP. Pod koniec lutego zaczęły się moje większe problemy zaczęłam chudnąć bardzo szybko bez żadnej diety na odchudzanie chce przytyć a nie mogę jestem senna mam wahania nastroju występowały silne bole brzucha żołądka pod żebrami łopatka kręgosłup brak apetytu to co zjadłam - musiałam iść szybko do toalety występował niestrawiony pokarm po 3 dniach takich przygód wystąpiła biegunka raz zdarzyła się tluszczowa. Zrobiłam badania krwi morfologia ob rozmaz amylaza lipaza bilurbina crp mocz etc- wyniki w normie oraz hormony podwyższone anty tpo 300. Wykonalam tk jamy brzusznej z kontrastem wszystkie narządy w porządku prócz trzustki powiększony ogon 30mm bez zmian ogniskowych nie bylo żadnych innych odchyleń prócz pulchnego ogona. Moje pytanie brzmi czy to może być początek raka trzustki bardzo się boje proszę o odpowiedź? Dodam ze dostałam strasznego trądziku na buzi klatce piersiowej i plecach.

Lek. Paweł Szadkowski

Rak trzustki występuje zwykle w dużo starszej grupie wiekowej. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych, zakażenia przewodu pokarmowego, czy niewydolności zewnątrzywydzielniczej trzustki. Wymaga pani dokładnej opieki internistycznej. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który pokieruje dalszą diagnostyką. Sugeruje udać się też na pilną konsultację do lekarza endokrynologa. Przed wizytą może pani ponownie wykonać badanie: TSH oraz fT4.