Czy to może być przecięcie ścięgna?

Witam. 10 dni temu przecięłam sobie palec II prawej ręki na ostatnim zgięciu. Nie mogę zginać opuszka (leciutko mi się podnosi, jak ręka leży dłonią do góry i podnoszę opuszek, ale nie mogę nic nim podnieść ani zgiąć jak resztę palców, przy próbie zginania boli). Czy to może być przecięcie ścięgna? A jeśli tak, to jest jeszcze szansa na udaną operację? Bardzo się boję, gram na instrumentach w pracy. Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

W takiej sytuacji niezbędne jest wykonanie USG, które oceni ciągłość ścięgna i ew. koniecnzość i możliwość jego zeszycia.