Czy to może być przepuklina kresy białej?

Witam!   Od pewnego czasu (zwykle pod wpływem np. gwałtownego ruchu) spod żebra, z prawej strony "wychodzi" mi na zewnątrz "duża gula" (ok. 10 cm). Nie jestem lekarzem, ale czytałam o podobnych przypadkach i wydaje mi się, że może to być przepuklina. Zwykle pod wpływem ucisku "wchłania" się z powrotem, ale jeszcze długo potem czuję ból w tym miejscu, kiedy dotykam dłonią. Co mam robić w takim przypadku? Czy rzeczywiście mam rację i może to być przepuklina? Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam, wela81
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Rozpoznanie przepukliny można postawić jedynie po osobistym zbadaniu pacjenta. Pani opis sugeruje występowanie przepukliny, ale nie jest możliwe całkowite potwierdzenie tego stanu. W obecnej sytuacji powinna się Pani zgłosić do lekarza rodzinnego, który zbada Panią i w przypadku potwierdzenia naszych przypuszczeń skieruje Panią do poradni chirurgicznej. Następnie będzie miała Pani wykonaną operację.

Pozdrawiam